» Biyografi

VERİLEN EĞİTİM VE GÖREV ALINAN PROJELER

04- 08 Ekim 2021 tarihleri arasında “12th International Week” kapsamında VSB - Technical University of Ostrava, Çekya’da “Post-pandemic travel: the trends we’ll see when the world opens up again” konulu (8 saat) ders anlatıldı. Ayrıca etkinliğe 9 farklı ülkeden katılan 12 akademik personele 30 dakika süreyle Trakya Üniversitesinin tanıtımı yapıldı.

19 Ocak 2021, Kurumsal İletişim ve Hitabet Eğitimi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ve Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim merkezi işbirliğiyle çevrimiçi olarak verilmiştir.

9 Ekim 2020 tarihinde “11th International Week” kapsamında VSB - Technical University of Ostrava, Çekya’da Online katılımla “EFFECTS OF COVID 19 ON TOURISM INVESTMENTS” konulu (90 Dakika) ders anlatıldı. 

14 Kasım 2019 tarihinde Podgorica'da bulunan Karadağ Üniversitesi İktisat Fakültesinde. "Avrupa'da Üniversite Öğrencilerinin Girişimcilik Eğilimleri" konulu derste, fakültenin son sınıfında okuyan  60 öğrenciyle buluştuk. 

7-11 Ekim 2019 tarihleri arasında “10th International Week” kapsamında VSB - Technical University of Ostrava, Çekya’da “Enterpreneurship Tendencies of University Students in Europe” konulu (8 saat) ders anlatıldı. Ayrıca etkinliğe 15 farklı ülkeden katılan 30 akademik personele 30 dakika süreyle Trakya Üniversitesinin tanıtımı yapıldı. VSB - Technical University of Ostrava, ile tarafımdan “Agreement Initiator” olarak kurumlar arası Erasmus + anlaşması imzalanmıştır.

2018 yılı MAYIS ayında Pope John Paul II state school of higher education in Biala Podlaska, Varşova Polonya’da, Erasmus teaching mobility kapsamında İngilizce dilinde 8 saatlik sağlık turizmi eğitimi. 

2017 yılı Mayıs ayında Polytechnic Institute of BRAGANÇA, School of Public Management Communication and Tourism in Mirandela (Escola Superior de Comunicação, Administração e Turismo de Mirandela, EsACT); Porto PORTEKİZ’de, Erasmus Teaching Mobility kapsamında İngilizce dilinde 8 saatlik "2030 yılı sonrasında dünya turizmi" konulu eğitimi. 

2017 yılı Ocak ayında “Learning Media” Lifelong Learning for Digital Inclusion through Media Literacy (“Medya Öğreniyorum” Dijital Dahil Etme için Medya Okuryazarlığı ile Hayatboyu Öğrenme) başlıklı, Avrupa Birliği Sivil Toplum Diyaloğu IV Programı kapsamında TR2011.0135.15-09-23 nolu sözleşme ile sağlanan finansal destekle 15 Şubat 2016 – 15 Mayıs 2017 tarihlerinde Türkiye, Almanya ve Yunanistan’da uygulanmakta olan projenin 20-30 Ocak 2017 tarihlerinde, Almanya’nın Münster şehrinde gerçekleştirilen “Digital Inclusion – Dijital Dahil Etme” temalı bölümünde YOUTHART Derneği’ni ve Türkiye’yi temsil eden 5 katılımcıdan birisi olarak görev alındı.

Avrupa Birliği, Kültür ve Turizm ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıkları tarafından yürütülmekte olan TUYUP (Turizm sektöründe işverenlerin ve çalışanların uyum yeteneklerinin artırılması projesi) eğitimleri:

2015 Haziran, Gaziantep Dedeman, Dedeman Park otel ve Tuğcan otel personeli (Önbüro yönetimi, Türkçe),

2015 Kasım İstanbul, İstanbul Büyükşehir Belediyesi BELTUR işletme müdürleri (Mesleki İngilizce),

2016 Mart, Nisan, Antalya VERA otel grubu genel müdür ve departman müdürleri için konaklama yönetiminde liderlik eğitimi İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce ardışık çevirisi.

2016 Nisan ayında Çanakkale’de, PARION, ÇANAK KOLİN ve ARTUR otelleri genel müdür ve departman müdürleri için konaklama yönetiminde liderlik eğitimi İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce ardışık çevirisi.

2015 Mart ayında Urmiye, İran’da bulunan 5 yıldızlı ANA otel personeline açılış öncesi önbüro yönetimi ve satış teknikleri eğitimi.(İngilizce)

2014 yılı eylül ayında Pope John Paul II state school of higher education in Biala Podlaska, Varşova Polonya’da, Erasmus teaching mobility kapsamında İngilizce dilinde 8 saatlik sağlık turizmi eğitimi. (Tercüman aracılığıyla İngilizce’den Lehçe’ye çevrilmiştir.)

2011 yılı Mart ayında İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde, farklı işletmelerin personeline yiyecek içecek servis eğitimi.

2009 ve 2010 yıllarında Türk Hava Yolları Eğitim Akademisi ve Haliç Üniversitesi İşletme fakültesi turizm işletmeciliği bölümü işbirliği ile "Galileo" GDS  biletleme bilgisayar otomasyon programı kullanıcı sertifikası eğitimleri.

2009 yılı Mayıs-Ekim TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği )  bünyesinde Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Konukevi yönetim kadrosuna Ön büro yönetimi, Yiyecek ve içecek  yönetimi ve kat hizmetleri yönetimi eğitimi.

BELGE VE SERTİFİKALAR

Opera,(Version 5) Otel otomasyon programı, 2011, 2012,

Galileo Rezervasyon ve Biletleme programı, (THY Eğitim Akademisi), 2009,

Opera,( Version 4) Otel otomasyon programı, 2008,

Materials Control (Otel yiyecek içecek ve satın alma cost control modülü), 2008,

Amadeus Rezervasyon ve Biletleme programı, 2008,

Enformasyon Memurluğu Belgesi (TÜRSAB), 2006,

İngilizce Öğretmenliği Pedagojik Formasyon Sertifikası, Hacettepe Üniversitesi, ANKARA, 2003,

FCE ( First Certificate in English, Cambridge University), Bilkent Üniversitesi 1991.

PET (Preliminary English Test, Cambridge University), Bilkent Üniversitesi 1991

 

VERİLEN DERSLER VE İDARİ GÖREVLER

Beykent Üniversitesi, YÜKSEK LİSANS,
THY-TGS Yönetici Grubu - TEB Operasyon Müdürlüğü Yönetici Grubu - QNB Finansbank Genel Müdürlüğü Yönetici Grubu - QNB Finansbank Operasyon Müdürlüğü Yönetici Grubu 
                                                                  Müzakere Teknikleri
                                                                  Yönetim ve Organizasyon
                                                                  Örgütsel Davranış
                                                                  İnsan Kaynakları Yönetimi                                          

Okan Üniversitesi, YÜKSEK LİSANS, Yiyecek ve içecek işletmelerinde bilişim sistemleri, (Micros, Materials control)

Özyeğin Üniversitesi; LİSANS, Information technologies in hotels (Otel bilgi sistemleri) (İngilizce)

Beykent Üniversitesi; LİSANS, Front Office management (Ön büro yönetimi), Hospitality management (Konaklama yönetimi), Food and Bevrage management ( Yiyecek ve içecek yönetimi), Information Technologies in tourism industry, (Turizm işletmelerinde bilgi sistemleri) , Ticketing, (Biletleme)

Haliç Üniversitesi; LİSANS, Ön büro yönetimi, Turizm işletmelerinde bilgi sistemleri, Biletleme ve rezervasyon, Turizm coğrafyası, Tourism geography of Turkey.

İstanbul Üniversitesi, ÖN LİSANS, Ön büro ve kat hizmetleri otomasyonu, Ön büro yönetimi.

İstanbul Aydın Üniversitesi; ÖN LİSANS, Ön büro ve kat hizmetleri otomasyonu, Ön büro yönetimi, Biletleme ve rezervasyon.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi; ÖN LİSANS,  Ön büro yönetimi, Turizm işletmelerinde bilgi sistemleri, Biletleme ve rezervasyon, Turizm hukuku, Girişimcilik

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde 2014 Eylül – 2016 Nisan arası Turizm ve otel işletmeciliği program başkanlığı.

 

» Eğitim Durumu

» Akademik Unvanlar

» Akademik ve İdari Görevler

» İş Tecrübesi

» Yayınlar

Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler

 • Arap baharı Olayının Türk Turizm Sektörüne Etkisi (Aralık 2018)
 • İşe Yabancılaşma ve Demografik Faktörler Arasındaki İlişkinin Belirlenmesine Yönelik İstanbul'daki 5 farklı 5 yıldızlı Otelde Yapılan Bir Araştırma. (Eylül 2016)

Uluslararası Bilimsel Toplantılarda Sunulan ve Bildiri Kitabında Basılan Bildiriler (Proceedings)

 • Girişimcilik dersi alan öğrencilerin kariyer yönelimleri: meslek yüksekokulu öğrencileri üzerine bir araştırma. (Mart 2019)
 • TURİZM ENDÜSTRİSİNDE YENİLENEBİLİR ENERJİ KULLANIMI: TÜRKİYE’DE TURİZM SEKTÖRÜNDE YENİLENEBİLİR ENERJİ KONUSUNA GENEL BİR BAKIŞ (Kasım 2017)
 • Türkiye'de kongre turizmi ile ilgili stratejiler ve SWOT analizi. (Ekim 2012)

Yazılan Uluslararası Kitaplar veya Kitaplarda Bölümler

 • COVID-19'un Turizm Yatırımlarına Etkileri (Eylül 2021)
 • Multidisipliner Yaklaşımla Sağlık Turizmi (Ağustos 2021)

Ulusal Konferans ve Sempozyumlar

 • Sağlık turizmi temelli destinasyon pazarlamasında Türkiye’nin rekabet üstünlüğü (Aralık 2013)
 • Turizm Tesisleri için yatırım ve işletme belgesi alım süreçleri modellemesi (Şubat 2011)

Editörlük / Yayınlama

 • Batı Balkan Ülkelerinde Ebeveynlerin Çocukların Aşılanmasına Yönelik Algıları ve Tutumları: Halk Sağlığının Geliştirilmesi İşlevine Duyulan Güven. (Şubat 2021)

» Verdiği Dersler

İnsan kaynakları yönetimi

Mesleki İngilizce, İşletme Bilgi Yönetimi

Müşteri ilişkileri yönetimi

Müzakere Teknikleri ve Çatışma Yönetimi

 • Yüksek lisans 

Örgütsel davranış

Toplam Kalite Yönetimi

Yönetim ve Organizasyon