» Biyografi

Uşak doğumlu sanatçı, ilk öğrenimini Alpullu Şeker İlkokulu’nda tamamlamış ve 1995 yılında Viyolonsel Sanat Dalı’na girmeyi hak kazandığı Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvar'ında Prof. Reşit ERZİN ve Prof. Aminbay SAPAYEV ile çalışmalarını sürdürmüştür. Aynı zamanda oda müziği derslerini Dr. Öğr. Üyesi Leyli AKBAROVA ile gerçekleştiren İşkodralı; Marina TARASOVA, Alexander RUDIN, Clemens HAGEN, Dora SCHWZBERG, Angel STANKOV, Anatoli KRASTEV, Jiri BARTA ve Hillel ZORİ gibi tanınmış müzisyenlerin kurslarına aktif olarak katılmıştır. 2002 yılında Bulgaristan Sofya “Pipkov Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması”nda Mansiyon Ödülü almaya hak kazanmış ve 2005 yılında lisans programından başarı ile mezun olmuştur. Aynı yıl içeresinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvar'nda Prof. Reşit ERZİN'in Yüksek Lisans Programı'na kabul edilmiş ve 2008 yılında mezun olmuştur.

Sanatçı 2004-2013 yılları arasında İstanbul Oda Orkestrası, Filarmonia İstanbul Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, Akbank Oda Orkestrası ve Tekfen Filarmoni Orkestrası’nın birçok önemli konserinde görev aldığı süreçte; Ender SAKPINAR, Emre ARACI, Rengim GÖKMEN, Cem MANSUR, Hakan ŞENSOY, İbrahim YAZICI, Tadeusz STRUGALA, Alexander RAHBARI, Park SUNG-WAN, James GALWAY, John AXELROD, Shlomo MINTZ, Rossen GERGOV, Fazıl SAY, Atilla ALDEMİR, Patricia KOPATCHINSKAJA, Natalia GUTMAN, Antonio MENESES, Alan BROADBENT ve James JUDD gibi dünyaca ünlü solist ve orkestra şefleri ile birlikte çalışmış ve aynı zamanda Prof. Aminbay SAPAYEV'in Sanatta Yeterlik programından mezun olmuştur.

Trakya Ensemble ve Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası’nın çalışmalarında yer alan İşkodralı; aynı zamanda “Fethiye 8. Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali” ve pek çok etkinlikte sahne alan Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Viyolonsel Topluluğu’nun kuruculuğunu yapmış ve “Mediterranean Network for Music”in bir üyesi olarak “Akdeniz Viyolonsel Sınıfları Buluşmaları” kapsamında 2017-2018 sezonunda İtalya’da dersler vermiş, 2018-2019 sezonunda da ev sahibi olarak koordinatörlük görevini üstlenmiştir.

Ayça Aytuğ, Gülnare Azizova ve Gökhan Aybulus gibi tanınmış piyano sanatçıları ile birlikte resitaller gerçekleştiren sanatçı son olarak; Erasmus programı kapsamında İspanya Castello De Plana’da dersler vermiş ve yine aynı tarihlerde İspanya’nın Valensiya şehrinde dördüncüsü düzenlenen “Luthiers Clar Uluslararası Viyolonsel Yarışması”nda Jüri üyesi olarak görev almıştır.

Türkiye’nin çeşitli pek çok kenti dışında Almanya, Avusturya, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Pakistan gibi ülkelerde orkestra, oda müziği ve solo resital konserlerinde aktif görev alan İşkodralı, CAKA projesi kapsamında gerçekleşen “Online Müzik Yarışması”nda 2021 yılının “En İyi Öğretmen Ödülü” ile onurlandırılmıştır. Çalışmalarına halen Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda devam etmektedir.

 

» Eğitim Durumu

» Akademik Unvanlar

» Akademik ve İdari Görevler

» İş Tecrübesi

» Yayınlar

Diğer

 • İskeçe/Yunanistan Manos Hadjidakis Müzik Festivali (Ekim 2017)
 • Sozopol/Bulgaristan Oda Müziği Konseri (Temmuz 2017)
 • Edirne/Türkiye Trakya Üniversitesi Viyolonsel & Piyano Resitali (Mart 2017)
 • Ankara/Türkiye Mozarhaus 2016-2017 Konser Sezonu Viyolonsel & Piyano Resitali (Kasım 2016)
 • İskeçe/Yunanistan Manos Hadjidakis Müzik Festivali (Ekim 2016)
 • Filibe/Bulgaristan 52. Uluslararası Oda Müziği Festivali (Haziran 2016)
 • Ahrensburg/Almanya 15. Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Orkestrası Festivali (Nisan 2016)
 • Bursa/Türkiye Uludağ Üniversitesi Viyolonsel & Piyano Resitali (Şubat 2016)
 • Sofya/Bulgaistan Ulusal Müzik Akademisi Prof. Pancho Vladigerov Viyolonsel & Piyano Resitali (Mayıs 2015)
 • İstanbul/Türkiye Filarmoni Derneği 2014-2015 Konser Sezonu Viyolonsel & Piyano Resitali (Aralık 2014)
 • İstanbul/Türkiye Filarmoni Derneği 2013-2014 Konser Sezonu Viyolonsel & Piyano Resitali (Aralık 2013)