» Biyografi

1984 İstanbul doğumlu sanatçı,1995 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat dalı’na kabul edildi. Burada çalışmalarına, Doç. Vasıf Ali Hasanov ile başladı. Eğitiminin yanı sıra, aktif olarak katıldığı ustalık sınıflarında, dünyaca ünlü Prof. Milena Mollova, Prof. Rudolph Plage, Prof.Judith Uluğ, Prof Boris Bloch, Leotina Margulis, Andrei Diev, Maria Prinz ve Bojidar Noev gibi piyanistlerle çalışma fırsatı buldu. 2005 yıında dereceyle bitirdiği Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarının akabinde, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Anasanat Dalın’da Yüksek Lisans eğitimine başladı. Burada Prof. Ova Sünder ile piyano, Prof. Cana Gürmen ile oda müziği çalıştı.  

1996 yılından bu yana yurt içinde ve dışında, akademik olarak solo ve oda müziği konserleri verdi.  2002 yılında Sofya’da düzenlenen Pipkov uluslararası Genç Müzisyenler Festivali’nde yer aldı. 2008 yılında Pakistan Türk Büyükelçiliği’nin davetlisi olarak İslamabad şehrinde oda müziği resitali verdi. 4. Türkiye Klasik Gitar Buluşması ve Bilkent Yaz Gecesi Konserleri serisinde ,gitar sanatçısı  Hande Cangökçe ile konser verdi. İstanbul Filarmoni Derneği’nin her yıl düzenli olarak gerçekleşen  konserler serilerinde, viyolonsel sanatçısı M.Eren İşkodralı ile resitaller verdi. 2015 yılında, 5. Uluslararası Pera Festivali’nde,  flüt sanatçısı Burak Göçer ile resital verdi.

2009-2010 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı’nda çalışma hayatına başlayan Gökçe Üğdül Güven, 2010 yılından bu yana da Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda kadrolu öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 2017 yılında  Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanatta Yeterlilik programını tamamlamıştır.      

» Eğitim Durumu

» Verdiği Dersler

Eşlik

Korrepetisyon

Piyano

Piyano Edebiyatı