» Biyografi

Burcu Coşkun

1981 yılında Edirne’de doğdu. 1992 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı üflemeli ve vurmalı çalgılar ana sanat dalı, flüt sanat dalına kabul edildi.

Ortaokul ve lise eğitimini Muzaffer Agamalızade ve Stanislav Zagorski ile tamamlayıp, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı lisans bölümüne girdi. Nazım Acar ve Vieri Bottazzini ile çalıştı.

Eğitimi süresince solo olarak veya çeşitli orkestra toplulukları ile birlikte Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’nın yanısıra; İstanbul, Denizli, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Mersin ve Edirne gibi birçok ilde konserlerde bulundu.

Vieri Bottazzini öncülüğünde kurulan All Flutes Chamber Orchestra’da birinci flüt olarak görev aldı. 2005 yılında bu orkestra ile birlikte Vieri Bottazzini solistliğinde A. Vivaldi Four Seasons and Vivaldi Concertos- Stagioni isimli albümde birinci flüt olarak yer aldı.

Edirne'de 2008 yılında tezli yüksek lisans, 2013 yılında sanatta yeterlik programını Prof. Ali Akbarov ile Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda 
"J.S. Bach tarafından yazılan si minor (bwv1030)sonat'ın form,armoni ve icra yönünden incelenmesi" ve "A.Vivaldi'nin D major flüt konçertosu'nun form, armoni ve icra yönünden incelenmesi" isimli tez çalışmalarını sunarak tamamladı.

2005 yılında Edirne Güzel Sanatlar Lisesi, 2006-2009 yılları arasında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim elemanı olarak görev aldı.

2010 yılından bu yana Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda okutman kadrosuyla görev yapmakta ve Balkan Senfoni Orkestrası’nda birinci-ikinci flüt ve çeşitli sololarda orkestra eşliğinde vokal olarak yer almaktadır.
           

» Eğitim Durumu

» Akademik Unvanlar

» İş Tecrübesi

» Verdiği Dersler

DEŞİFRAJ ve ORKESTRA REPERTUARI

FLÜT

KORO

ODA MÜZİĞİ

ÜFLEMELİ ve VURMALI ÇALGILARDA TEMEL TEKNİKLER